Hakkımızda

Biz Kimiz – Hakkımızda

Bizlerde sizler gibi anneleriz. Benim 2 çocuğum ve diğer arkadaşımız 3 dünya tatlısı çocuğu var. Hamilelik dönemlerimizde birtakım zorluklar yaşadık. Bu zorlukların üstesinden de geldik. Yapmış olduğumuz araştırmalar hem içimizi rahatlattı hem de bize yol gösterici oldu. Bu yol gösterici bilgileri sizlere aktarmak için buradayız.

Blogumuz Hakkında

Hakkımızda bilmeniz gerekenleri anlattık. Hamilelik belirti internet sitesi topluluğu.

Hamilelik belirti internet sitesi olarak hakkımızda bilgi vermek istiyoruz. Hamileliğin çok hassas ve kimi zaman zorlu bir süreç olduğunu biliyoruz. Siz hamile adayı annelerle aynı yollardan geçtik ve yaptığımız araştırmalarla birçok tecrübeye sahip olduk.

Sahip olduğumuz bu tecrübeleri sizlere ulaştırabilmek adına bu blogu açtık ve içeriklerimizi en güvenilir kaynaklardan (sağlık bakanlığı vb.) toplayıp kendi tecrübemizle harmanlayıp sizlerle paylaşıyoruz. Bu sancılı döneminizde sizlere bir nebze faydalı olabiliyorsak ne mutlu bize!

Hamilelik belirtileri neredeyse her anne adayında kafaların karışmasına sebep olur. İlk kez anne olacaklar hamilelik belirtilerinin ne olduğunun farkına bile varamayabilir. Fakat bu belirtilerin neler olduğunun bilinmesi, o durumlarla karşılaşıldığında önlem alınmasını kolaylaştırır. Bazı durumlarda örneğin yoğun kanama gibi durumlarda kimi anne adayları bu durumu normal karşılayabilir ancak bu tarz durumda acilen doktora görünmesi gerekir.

Acil doktora görünmeniz gereken veyahut ne olduğu anlamanız gereken durumlarda sizi aydınlatmak için bizler buradayız.

Hamilelik, bir kadının rahminde veya rahminde bir fetüsün geliştiği dönemi tanımlamak için kullanılan terimdir.

Son adet döneminden doğuma kadar ölçülen gebelik genellikle yaklaşık 40 hafta veya 9 aydan biraz fazla sürer. Sağlık hizmeti sağlayıcıları, trimester adı verilen üç hamilelik bölümüne atıfta bulunur. Her üç aylık dönemdeki başlıca olaylar aşağıda açıklanmıştır.

Ayrıca Doğum zamanınızda karşılaşabileceğin sorunlar ve gerekli bilgileri paylaştığımız kategorimizde mevcut. İnceleyebilir ve bilgilenebilirsiniz.